Oblasti gamingu se v naší kanceláři věnuje úzce specializovaný tým zkušených právníků. Pracujeme pro místní i zahraniční společnosti a řešíme vše od zajišťování povolení k poskytování hazardních her pro významné mezinárodní subjekty v oboru až po činnost jednotlivců – účastníků her. Vzhledem k rozmachu této formy zábavy je převážná část naší práce soustředěna na online hry. Máme dlouholeté zkušenosti ze správních řízení s orgány dozoru a se zastupováním klientů v soudních sporech.
Hazardní hry jsou společensky sledovanou a v našich zemích velmi populární, nicméně přísně regulovanou oblastí kontrolovanou několika správními orgány (Ministerstvo financí, Celní správa, živnostenské úřady, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a další, ve Slovenské republice pak zejména Úrad pre reguláciu hazardných hier). V roce 2017 došlo v České republice a v roce 2019 ve Slovenské republice k liberalizaci právní úpravy, jednak ve smyslu otevření se zahraničním poskytovatelům hazardních her a dále ve smyslu technologické neutrality. To umožnilo nejen rozšířit řady provozovatelů, kteří mohou získat povolení, ale i spektrum jimi nabízených her. Nové zákony však přinesly mnoho otázek ohledně jejich výkladu, a proto je pro praktické fungování sektoru zásadní postoj dozorových orgánů k dílčím tématům této velmi specifické regulace.
Samostatnou otázkou je potom zdanění hazardních her, které se řídí dalšími zvláštními právními předpisy. V neposlední řadě je pro praxi významné rozhraní mezí hazardními hrami a u nás tolik oblíbenými spotřebitelskými soutěžemi, na které se dnes již v souladu s právem EU nazírá jako na obchodní praktiku podléhající obecným předpisům ochrany spotřebitele.
S hazardními hrami souvisí i oblast esportu. Kromě základního napětí panujícího v otázce, co je a co už není náhoda, jako nikoli jediném, ale zásadním definičním znaku odlišujícímu hry hazardní podléhající regulaci od těch ostatních (skill games), se jedná o oblast zatím speciálně neregulovanou, o to však dynamičtěji se rozvíjející. V této oblasti se proto vedle problematiky pravidel samotných her a turnajů řeší otázky entertainmentového práva, jako jsou marketingové, sponzorské a další smlouvy, reklama či ochrana práv k duševnímu vlastnictví.
Zákon o hazardních hrách stanoví velmi vysoké pokuty za jeho porušení. Dozorové úřady přitom velmi zblízka – z vlastní iniciativy nebo v reakci na podněty – aktivně sledují trh, testují hry formou uživatelské zkušenosti a zahajují řízení i za nejmenší prohřešky. Na pozoru musejí být nejen domácí subjekty, ale i online provozovatelé z celého světa, pokud aktivně neblokují účastníky z našich zemí. Dozorové orgány totiž aplikují velmi přísný přístup k posuzování teritoriální působnosti regulace a nezdráhají se za provozovávání nepovolených hazardních her pokutovat zahraniční subjekty s ryze virtuální přítomností a blokovat jejich webové adresy či bankovní účty.
Dlouhodobě se věnujeme zejména těmto oblastem: