Investiční pasti: Proč profesionální sportovci potřebují správce majetku

Tennis 1381230 1920
1. 8. 2024

Zdroj: Forbes

Profesionální sportovci jsou jednou z nejzranitelnějších skupin při správě majetku, varuje analýza ONE FAMILY OFFICE. Mnoho z nich o své jmění přichází. Řešením je profesionální správa a ochrana majetku a chytré investice, které pomohou sportovcům jmění udržet a zhodnotit.

Vrcholoví sportovci vydělávají velké peníze už v mladém věku. Bez dostatečné finanční gramotnosti se však mohou stát obětí různých „zaručených“ nebo „výnosných“ investic, které jim doporučí pochybní poradci nebo kamarádi a známí. Výsledkem těchto nešťastných rozhodnutí je pak ztráta peněz pracně vydřených na hřištích či sportovních dráhách.

Příkladů bychom našli mnoho. Patrik Berger, fotbalista a vicemistr Evropy z roku 1996, svěřil firmě RP Invest přibližně 100 milionů korun. Společnost zkrachovala a zanechala dluhy přes miliardu korun. Mezi další poškozené patří i fotbalisté Milan Baroš a Tomáš Vaclík. Podobně Dominik Hašek a další sportovci přišli o své peníze v podvodném investičním schématu WSM,“ shrnuje Jaroslav Havel, partner One Family Office.

Krach po kariéře

Nejde ale jen o český fenomén, podobné příběhy známe i ze světa. Tenista Boris Becker, vydělával obrovské peníze, přesto vyhlásil osobní bankrot. Ten vyhlásil i norský fotbalista John Arne Riise, opora Liverpoolu, který během kariéry vydělal více než 20 milionů dolarů. Úpadek a pobyt ve vězení se nevyhnul ani boxeru Miku Tysonovi, který v ringu získal více než 300 milionů dolarů.

Podle analýzy One Family Office zpracované z veřejně dostupných zdrojů jsou profesionální sportovci jednou z nejzranitelnějších skupin v oblasti ochrany a správy majetku, kdy o jmění přicházejí kvůli neuváženým nákupům, špatně zajištěným půjčkám, investicím do pochybných nástrojů nebo investičním podvodům.

Profesionalita ve sportu i v ochraně majetku

Řešením může být přitom efektivní a profesionální správa a ochrana jejich majetku. „Stejně jako se při zdravotních problémech sportovci obracejí na nejlepší specialisty, měli by to samé dělat i při ochraně svého majetku. Nejde o luxus, ale o nezbytnost pro dlouhodobé zabezpečení a stabilitu jejich financí,“ zdůrazňuje Jaroslav Havel.

Realizovali jsme stovky rodinných holdingů a privátních nadačních či svěřenských fondů v Česku i na Slovensku. Vhodná kombinace těchto řešení může pomoci sportovcům získat jistotu, že budou zabezpečení i do budoucna,“ konstatuje.

Profesionální tým One Family Office s padesáti právníky, daňovými a účetními poradci se stará o všechny aspekty správy majetku, včetně právní ochrany a daňového plánování, ochrany zdraví či mediální bezpečnosti. Zajištuje i komplexní poradenství v oblasti rodinného a dědického práva.

Cílem je majetek nejen udržovat, ale dál jej také zhodnocovat. Sami pro sebe a partnery ONE FAMILY OFFICE spolu s našimi 15 investičními experty s mimořádnými zkušenostmi ze zahraničí i s prací pro dolarové miliardáře vyhledáváme a analyzujeme zajímavé investiční příležitosti s ročním výnosem 12-25 procent, které jsou dosud zde v regionu málo dostupné – a to zejména v oblasti private equity, venture kapitálu, hedgeových fondů či jiných alternativních investic. „Mimo jiné spravujeme i více než 6 miliard korun vlastního majetku s dvouciferným ročním zhodnocením,“ uzavírá Jaroslav Havel.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2025 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross