Pravidelný seminár aktualít súťažného práva a ekonómie od tímu špecialistov skupiny Competition vedený partnerkou kancelárie Lenkou Štikovou Gachovou, vedúcim advokátom Dušanom Valentom a advokátom Tomášom Varšom.
Poslední část podrobného semináře k novému stavebnímu zákonu zaměřená na použitelnou judikaturu správních soudů publikovanou ve Sbírce rozhodnutí Nejvyššího správního soudu.
Od specialistů na stavební právo HAVEL & PARTNERS, kteří se podíleli na přípravě nového zákona.
Seminář se zaměří na variace (změny předmětu díla) dle smluvních podmínek FIDIC, které se v České republice využívají především pro realizaci staveb dopravní a technické infrastruktury. Přednášející se v jeho průběhu bude věnovat administraci variací i způsobu jejich iniciace a schvalování dle Red Book, Yellow Book i Green Book. Opomenuta nebude ani problematika časových a finančních claimů (nároků) souvisejících s variacemi. Diskutovány budou také zákonné limity variací (především dle zákona o zadávání veřejných zakázek a stavebního zákona) nebo česká aplikační praxe a příslušné resortní metodiky SFDI.
Pravidelný seminář aktualit soutěžního práva a ekonomie od týmu specialistů skupiny Competition.
V závěru roku nabízíme ohlédnutí k aktuálním tématům veřejného zadávání pro zadavatele i dodavatele veřejných zakázek – shrneme si návrh novely ZZVZ, která by měla projít Poslaneckou sněmovnou do konce roku a kromě zvýšení limitů zakázek malého rozsahu (VZMR) přinést několik dalších změn, upozorníme na novou „sektorální“ legislativu z úrovně EU, která zasahuje i do oblasti veřejných zakázek, projdeme letošní zajímavosti a zdroje z dílny Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (Úřad) pro zadavatele a dodavatele, upozorníme na zajímavá rozhodnutí Úřadu a českých soudů i Soudního dvora EU (SDEU) z poslední doby.
Od specialistů v oblasti veřejných zakázek HAVEL & PARTNERS.
JUDr. Petr Ševčík, Ph.D. je místopředsedou Okresního soudu v Karlových Varech. Svou praxi soudce úspěšně kombinuje s akademickou činností v oblasti znaleckého práva. Je členem expertní komise Ministerstva spravedlnosti pro znaleckou činnost, spoluautorem několika odborných publikací článků a hlavní autor komentáře Zákon o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech nakladatelství Wolters Kluwer. Podílí se též na vzdělávání budoucích znalců.
Mgr. Adam Forst se specializuje na soudní a rozhodčí řízení, a to zejména v oblasti náhrady majetkové i nemajetkové újmy a dále také v oblasti sportovního práva. Vedle toho se specializuje na problematiku pojišťovnictví, ve které poskytuje komplexní právní poradenství významným tuzemským pojišťovnám i pojišťovacím zprostředkovatelům.
Cílem semináře je seznámit posluchače se základními instituty znaleckého práva, které se odrážejí v dokazování znaleckým posudkem v civilním řízení. V rámci semináře již bude reflektována novela znaleckého zákona a dalších procesních předpisů předkládaná Ministerstvem spravedlnosti v roce 2024, která se významným způsobem civilního řízení v procesních otázkách dotýká. Po absolvování semináře by posluchač měl mít základní přehled o zákonné úpravě, která má na dokazování znaleckým posudkem vliv, měl by znát správný průběh procesu ustanovení znalce a základní strukturu znaleckého posudku a v neposlední řadě by měl mít povědomost o nepříliš zmiňovaných procesně-systémových úskalích, které mají na výsledek znaleckého dokazování dopad.
FLORENTINUM
DOPRAVNÍ SPOJENÍ