Kontakt
Tato adresa je chráněna před spamboty, musíte povolit Javascript abyste ji viděli.
Jazyky:
český, anglický
Vzdělání:
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2012), titul Ph.D.
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2005), titul JUDr.
Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta právnická, Plzeň (2003), titul Mgr.
Manchester Metropolitan University, School of Law, Velká Británie (2001–2002)


JUDr. Petra Sochorová, Ph.D.

Counsel

Petra Sochorová se specializuje zejména na pracovní právo a práva sociálního zabezpečení, obchodního právo a právo obchodních společností a fúzí a akvizic.

V oblasti pracovního práva se zaměřuje především na přípravu smluvní dokumentace pro top manažery a členy statutárních orgánů obchodních společností, pracovněprávní aspekty restrukturalizací, včetně due diligence a vyjednávání s klíčovými manažery a odborovými organizacemi v rámci akvizičního a restrukturalizačního procesu. Dále se specializuje i na kolektivní vyjednávání, převody zaměstnanců, propouštění, vysílání zaměstnanců či nakládání s osobními údaji.

Pravidelně přednáší a přispívá do publikací věnovaných pracovnímu právu a dalších periodik v České republice i v zahraničí.

Před příchodem do naší advokátní kanceláře pracovala nejdříve jako právnička na Úřadu pro dohled nad družstevními záložnami a následně jako advokátní koncipientka v advokátní kanceláři Kocián Šolc Balaštík.

Doporučení mezinárodních publikací

V letech 2010–2017 byla vybrána nezávislou mezinárodní organizací Who's Who Legal jako jeden z předních mezinárodních odborníků na oblast pracovního práva. Prestižní publikace Chambers and Partners Law Firm Directory Yearbook of the Czech Republic and Best Lawyers ji označuje jako doporučovaného odborníka v České republice pro oblast pracovního práva.

Transakce

 • poradenství největšímu low cost evropskému leteckému dopravci při založení pobočky v České republice, nastavení pracovněprávních vztahů a následné restrukturalizaci skupiny, včetně problematiky převodu zaměstnanců, otázek mezinárodní mobility a aplikace zahraničního pracovního práva na pracovněprávní vztahy v České republice
 • poradenství významnému výrobci spotřební elektroniky při ukončování pracovních poměrů členů top managementu, včetně řešení otázek souvisejících s osobními údaji zaměstnanců
 • poradenství mezinárodnímu výrobci elektrického ručního nářadí při restrukturalizaci skupiny, ukončení výroby, hromadném propuštění a přeshraničním převodu zaměstnanců
 • poradenství přednímu celosvětovému výrobci a dodavateli betonových směsí při vyjednávání narovnání s klíčovým manažerem
 • poradenství přednímu celosvětovému vývojáři modelů technologií CAD při kolektivním vyjednávání
 • poradenství významné mezinárodní finanční skupině při vytvoření společného podniku s největší skupinou společností poskytujících pojišťovací a finanční služby na českém trhu v hodnotě zhruba 3 miliard EUR (jedna ze tří největších transakcí v oblasti M&A v dějinách ČR)
 • poradenství největšímu evropskému leteckému dopravci při plánované akvizici českého národního dopravce
 • poradenství technologické burze při zamýšlené akvizici majoritního podílu v české burze cenných papírů

Členství v profesních sdruženích

 • Česká advokátní komora
 • European Employment Lawyers Association
 • Kolegium expertů Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů
 • Czech Employment Lawyers Association
 • Poradkyně Ministerstva práce a sociálních věcí ČR
Aktuální informace
více ...
Copyright © 2011 - 2018 HAVEL & PARTNERS s.r.o. | website by Red Knight s.r.o.
popup