E15: Havlova advokátní kancelář vydělala na trestním právu

Autor: Michal Tomeš (deník E15)   

Zdroj: E15 (s. 8, 30. 8. 2017)

alt

Společnosti Havel, Holásek & Partners vzrostl v prvním pololetí zisk více než o pětinu. Advokáti letos chtějí dosáhnout obratu 800 milionů korun. 

Největší česká advokátní kancelář rozšířila portfolio svých služeb. Dosud se společnost Havel, Holásek & Partners zabývala především řešením obchodních sporů nebo poradenstvím při fúzích a akvizicích. Od poloviny loňského roku nabízí i řešení trestněprávních procesů. Externě na těchto případech spolupracuje s další advokátní kanceláří Seifert a partneři. 

"Přibývá bohatých lidí, kteří se začínají více zajímat o své osobní záležitosti a chtějí se chránit před střetem se zákonem například v oblasti placení daní," řekl deníku E15 vedoucí partner kanceláře Jaroslav Havel. 

"Stále více se ale zajímají také o záležitosti týkající se rodiny, osobnosti a společenského statusu," dodal. Dalším z důvodů je podle Havla také existence zákona o odpovědnosti právnických osob, na základě kterého je možné stíhat firmy.

Spuštění trestněprávní praxe byl také jeden z důvodů, proč advokátní kancelář po letech zaznamenala významnější růst. V prvním pololetí firmě vzrostl obrat o více než desetinu, nárůst zisku překročil dvacet procent. Podle Jaroslava Havla vděčí firma za růst zčásti také obecné ekonomické situaci, která přeje právnickým a poradenským firmám. Dalším důvodem je i lepšící se situace firmy na trhu. 
"Za letošní rok jsme získali dvě stovky úplně nových klientů, a posílili tak své postavení vůči konkurenci," uvedl Havel. 

V minulých letech se přitom firma potýkala s pomalejším růstem způsobeným potížemi ve slovenské pobočce. "Museli jsme ukončit spolupráci se dvěma partnery a přistoupit k restrukturalizačním krokům. Nyní jednáme s novými kandidáty," sdělil Havel. 

Obrat skupiny, do které patří také inkasní společnost Cash Collectors, by podle něho mohl na konci roku dosáhnout 800 milionů korun. 

 
Aktuální informace
více ...
Copyright © 2011 - 2019 HAVEL & PARTNERS s.r.o. | website by Red Knight s.r.o.
popup