Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners úspěšně zastupovala Fotbalovou asociaci České republiky ve dvou sporech před Mezinárodní sportovní arbitráží v Lausanne

Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners zaznamenala významný úspěch na poli sportovního práva. Před mezinárodním Rozhodčím soudem pro sport (Court of Arbitration for Sport – CAS) ve švýcarském Lausanne úspěšně zastupovala Fotbalovou asociaci České republiky (FAČR) ve dvou sporech s klubem FK Bohemians Praha a fotbalistou Martinem Susem.

V případě prvního sporu šlo o nesouhlas střížkovského klubu se sestupem z Fotbalové národní ligy (druhá liga) do České fotbalové ligy (třetí liga) pro sezonu 2014/15 a s tím souvisejícím nárokem na několikamilionové odškodné.

V případě sporu s fotbalistou Martinem Susem se jednalo o vymáhání pokuty přes deset milionů korun údajně přiznané nizozemským soudem za to, že mu FAČR před lety nevydala mezinárodní přestupní kartu pro jeho přestup z 1. FC Brno do nizozemského klubu Twente Ensechede.

CAS návrhy FK Bohemians Praha i Martina Suse v plném rozsahu zamítl. Proti rozhodnutím CAS již nelze podat další opravné prostředky, tj. rozhodnutí jsou konečná.

Arbitrážní tým advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners se na uvedených kauzách podílel ve složení Dušan Sedláček, Jiří Kmec a René Cienciala.

 
Kontakt
Aktuální informace
více ...
Copyright © 2011 - 2019 HAVEL & PARTNERS s.r.o. | website by Red Knight s.r.o.
popup