Právní poradenství při financování akvizice a refinancování Brno Solar Park (22MW fotovoltaická elektrárna na brněnském letišti)

Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners zaštítila právní poradenství Československé obchodní bance (ČSOB) při komplexním financování akvizice a refinancování společnosti Brno Solar Park, která vlastní a provozuje fotovoltaickou elektrárnu Brno Tuřany s instalovaným výkonem téměř 22 megawattů. Kupujícím byla česká investiční skupina Jufa, která se touto transakcí zařadila na třetí místo v rámci žebříčku majitelů fotovoltaických elektráren v Česku (20 solárních elektráren o celkovém výkonu 52 megawattů). Za skupinou Jufa stojí podnikatelé Jan Chrenko a Jiří Fast.

Na transakci se podílel transakční tým Havel, Holásek & Partners pod vedením partnera kanceláře Jana Topinky. „Využili jsme naší rozvinutou praxi v oblasti energetiky a obnovitelných zdrojů v kombinaci se schopnostmi našeho týmu pro financování, který má zkušenosti se složitými úvěrovými transakcemi – tento případ byl unikátní zejména hloubkou právní prověrky, rozsahem finanční struktury a komplexností procesu vypořádání, který vyžadoval mimořádně pečlivou koordinaci prodávajících, kupujících a ČSOB jako financující banky,“ popsal Jan Topinka.

 
Kontakt
Aktuální informace
více ...
Copyright © 2011 - 2019 HAVEL & PARTNERS s.r.o. | website by Red Knight s.r.o.
popup