Poradenství při největší M&A transakci v České republice v roce 2012

Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners poskytovala komplexní právní poradenství při největší M&A transakci v České republice v roce 2012. Naše kancelář podporovala jako lokální právní poradce pro ČR jednu z významných mezinárodních advokátních kanceláří nemající přítomnost v regionu střední Evropy.

Kancelář poskytovala poradenství kupujícímu, společnosti Molson Coors Brewing Company, jedné z největších pivovarnických společností na světě, při akvizici  podílu ve skupině StarBev týkající se 100% účasti v pivovarnických společnostech střední a východní Evropy. Naše kancelář disponující v současnosti největším týmem pro oblast korporátního práva se v souvislosti s touto transakcí podílela i na komplexním právním zastoupení v rámci post-akviziční restrukturalizace zejména společnosti Pivovary Staropramen a.s. představující vedle standardní post-akviziční fúze i zvýšení základního kapitálu  formou nepeněžitého vkladu spočívající v majetkové účasti na chorvatském pivovaru.

Společnost StarBev byla vlastníkem několika pivovarů ve střední a východní Evropě – mimo jiné také společnosti Pivovary Staropramen a.s. Prodávajícím byla britská společnost CVC Capital, která se zaměřuje na poradenství a private equity.

Transakce je v současné době považována za největší M&A a pravděpodobně i korporátní transakci v České republice za rok 2012, v jejímž důsledku došlo k podstatnému zvýšení objemu M&A transakcí v České republice. Hodnota celé transakce byla cca 67 miliard Kč, česká část transakce se pohybovala okolo 22 miliard Kč (hodnota společnosti Pivovary Staropramen a.s. byla zhruba 10 miliard Kč, hodnota vkládaného chorvatského pivovaru byla přibližně 12 miliard Kč).

 
Kontakt
Aktuální informace
více ...
Copyright © 2011 - 2019 HAVEL & PARTNERS s.r.o. | website by Red Knight s.r.o.
popup